Hleb nas nasusni...

(Sakupljanje, Priprema, Recepti i Posuđe)
vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Re: Hleb nas nasusni...

Postod vukovsin » Sre Nov 19, 2014 6:43 am

Има једно решење за класичне пећнице на модерним шпоретима....Узме се 30мм дебела шамотна плоча,стави се на решетку,пећница се угреје на потребну температуру,плоча ће је акумулирати,пре печења хлеба се стави на дно пећнице посуда са водом(неко ставља са коцкама леда)тако да то да некакав бар делимичан ефекат праве пекарске пећи....

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Čet Jan 15, 2015 11:48 am

Evo jednog fenomenalnog hleba koji je supruga pronasla na netu, pa smo isprobali. Prezadovoljni smo rezultatom.
http://hronohrana.com/recepti/item/nanin-hleb

Ovo bi garant bilo extra u onom gusanom loncu koji smo pominjali, ali nema se :-).

Dakle, pratili smo recept do detalja. JEdino sto je izmenjeno je to sto nemamo vatrostalnu ciniju koja ima poklopac, pa je umesto poklopca radila alu folija.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
skybeaver
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:19 am

Postod skybeaver » Čet Jan 15, 2015 9:15 pm

A koristi li neko ovde one pekarice, koje same mese, peku hleb?

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Čet Jan 15, 2015 11:39 pm

Od tih sto same mese, meni se ova najvise dopada :)

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Pet Jan 16, 2015 12:44 am

skybeaver napisao:A koristi li neko ovde one pekarice, koje same mese, peku hleb?

Да,немој ни помишљати да бацаш паре на тако нешто,чисто срање. Имао 2,и никад то не може бит прави ЛЕБАЦ,само личи на хлеб и ништа више.

vukovsin

Postod vukovsin » Ned Jan 18, 2015 5:30 pm

Koристим ја успешно,неколико година.Ако некога занима,нека се јави,одговорићу на сва могућа питања.

Korisnikov avatar
zex66
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 8:28 am

Postod zex66 » Pon Jan 19, 2015 11:12 am

skybeaver napisao:A koristi li neko ovde one pekarice, koje same mese, peku hleb?

Koristim i ja. I meni je odlicna. Ima bezbroj recepata za hleb. Pronadjes neki koji ti najvise odgovara i programiras uvece pekaricu da ti za nedeljno jutro ispece hleb bas kad ustanes. Da mozes da se "Razvlacis" po kuci bez izlaska do prodavnice :D
Znam... znam... to "Razvlacenje" po kuci nije bas u duhu outdoor-a... 'al kad vooleem :D
Ploviti se mora

vukovsin

Postod vukovsin » Pon Jan 19, 2015 11:36 am

Добра је и кад се користи програм ''печење'' јер грејач троши 650 вати док класична пећница на ел.шпорету бар дупло више.

Korisnikov avatar
skybeaver
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:19 am

Postod skybeaver » Pon Jan 19, 2015 12:00 pm

Ma znam sve. Imam je i ja, nego reko da vidim koristi li je još ko. 8 strana priče o hlebu, a niko je ne pominje. Sad jes da hleb nije ko kad ga umesi žena, ali je bolji nego kad probam da ga umesim ja :argh:

Već 2 godine hleb ne kupujemo. Ako ništa drugo barem znamo šta jedemo. Modifikovao sam par recepata koje uglavnom koristim. Sve pravim sa svežim kvascem, i rezultati su zadovoljavajući. A najbolje je kada te ujutru probudi miris svežeg hleba, da... :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pon Jan 19, 2015 11:20 pm

Pa aj baci neki recept i fotku :handgestures-thumbupleft:

Povratak na “Kuhinja”