Slatkisi

(Sakupljanje, Priprema, Recepti i Posuđe)
Korisnikov avatar
skybeaver
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:19 am

Re: Slatkisi

Postod skybeaver » Sub Feb 23, 2013 10:38 pm

Može da se izvede ovo sa pečenim voćem i čokoladom i u mikrotalasnoj. Nisam ja pravio, ali mi je kada sam poslednji put bio kod burazera, spremio bananu sa topljenom čokoladom u mikrotalsnoj. Raspolutio je bananu po dužini, ali tako da ne raseče koru sa donje strane i nije je oljuštio. Između dve polovine je stavio izlomljenu čokoladu i ubacio je u mikrotalasnu na nešto kratko. Banana je bila pečena, čokolada se rastopila i za minut posla i jedan zaprljan tanjir, ja se lepo osladih.

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Sub Feb 23, 2013 10:39 pm

Auf panteru meraklijo i merakkraftlijo :handgestures-thumbupleft:
Sreća da sam upravo došao sa porcije čokoladnih baklava inače bi mi večeras poginuo šporet :D

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Ned Feb 24, 2013 7:17 am

Бундевара.....Килограм нарибане бундеве,смеђег шећера према укусу укућана,цимета,ванилиног шећера-све се помеша...
Коре,ја користим хељдине,по две дебље или три тање премазују се смесом вода/зејтин (1:1)па се прекривају смесом...
Савијене коре се ставе на посуду у којој ће се пећи (дно посуде се прекрије пекарским папиром)пече се на 180 степени на средини пећнице док не порумени,премаже се остатком смесе воде и зејтина па се врати у пећницу на десетак минута...
Неко посипа шећером у праху,неко не,углавном поједе се брзо,како год...
Пријатно!!!

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Ned Feb 24, 2013 1:33 pm

Od Pantera ću da dobijem dijabetes :D Sve izgleda super
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Ned Feb 24, 2013 7:46 pm

MWDP napisao:Od Pantera ću da dobijem dijabetes :D Sve izgleda super

Nista se ne sekiraj - sad ce udarimo kontru da bi se odrzala ravnoteza. Samo da zavrsim neke poslove po kuci, pa cu okaciti neka slana jela :-D. A i obecao sam gravesen-u da cu okaciti recept za pljeskavicu ciju sam sliku okacio ovde http://www.outdoors-forum.com/forum/viewtopic.php?f=37&t=575&start=10 :-D
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Ned Feb 24, 2013 8:32 pm

Posle ovoga razviće se i nove survival tehnike za preživljavanje šećernog udara.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Ned Feb 24, 2013 9:06 pm

Ja upravo preživljavam taj udar...
Pantersu, gurnuo jabuke danas u rernu al pred kraj popucaše, kao da je neka eksplodirala...Zašto?

Doakao sam tome tako što sam smesu iz rerne zavio u lisnato testo i sad krkačim vrhunsku pitu sa jabukama :D :mrgreen: :whistle:

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Ned Feb 24, 2013 9:19 pm

StepenWolf napisao: kao da je neka eksplodirala...Zašto?:

Meni se desavalo da eksplodiraju samo ako ih ne oljustim. Takodje sam imao problema sa mikrotalasnom. Zato sada pravim iskljucivo u standardnoj rerni i obavezno:
1) oljustim celu koru
2) izvadim sredinu
3) napravim zareze nozem tako da moze da se siri pri naletu toplote.

StepenWolf napisao:Doakao sam tome tako što sam smesu iz rerne zavio u lisnato testo i sad krkačim vrhunsku pitu sa jabukama :D :mrgreen: :whistle:

U svakom slucaju, snasao si se. Svaka cast za dovitljivost. Najbitnije je da nije propala poslastica ;-) :handgestures-thumbupleft:
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Ned Feb 24, 2013 9:25 pm

Sve sto ima neku opnu moze u mikrotalasnoj da "eksplodira" - zato valja bocnuti tu i tamo i napraviti mesta za odusak nagomilanog pritiska.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Ned Feb 24, 2013 9:28 pm

SlobaBG napisao:Sve sto ima neku opnu moze u mikrotalasnoj da "eksplodira" - zato valja bocnuti tu i tamo i napraviti mesta za odusak nagomilanog pritiska.

Ovo sam naucio kada sam u mikrotalasnoj pokusao da "isprzim" jaje :banana-wrench: :lol:

Povratak na “Kuhinja”