Trangia Camping stove 25-2 HA

(Sakupljanje, Priprema, Recepti i Posuđe)
Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Trangia Camping stove 25-2 HA

Postod Nietzsche » Pon Dec 19, 2016 5:21 pm

Nakon malo duze pauze zbog obaveza, konacno nadjoh malo slobodnog vremena da postavim par slika.
Naime, castio sam sebe jednim zanimljivi setom za kuvanje. :D Mislim da nema potrebe da u detalje objasnjavam o cemu se radi jer je vec govoreno na ovu temu (i to veoma detaljno). Moj set se malo razlikuje, pa cu ipak napisati par rijeci i postaviti nekoliko slika u slucaju da nekoga interesuje.

Prethodno sam za spremanje hrane koristio Zebra Billy Can 14cm (zapremine od oko 2l)... zaista je odlicnog kvaliteta i dolazi sa poklopcem i malom posudom koja mi je u zavisnosti od potrebe sluzila kao tanjir ili tiganj. Napravljen je od nehrdjajuceg celika i stvarno nisam imao nikakvih zamjerki, ali je za kuvanje bilo potrebno naloziti vatru sto i nije dozvoljeno bas na svakom mjestu, pa sam odlucio da kupim ovo "cudo" na alkohol. Cesto sjedem na bajs, stavim ruksak na ledja i cijeli dan provedem u prirodi, ali na gotovo svim mjestima u Austriji je zabranjeno loziti otvorenu vatru, osim na povrsinama koje su za to tacno predvidjene. Kazne su astronomske, a za plinski reso nemam mjesta. :mrgreen: S obzirom da i moj prijatelj iz Njemacke koristi slican Trangia set manjih dimenzija (serija 27) vec 9 godina i nikad nije imao niti jedan jedini problem... ja ga kupih. Dosadilo mi je da jedem sendvice. :P

Evo i par slika. Prije svega kako je sve slozeno i "zapakovano".

Slika

Slika

Slika

Kada se sve "rastavi" na komade tacno da covjek ne povjeruje od koliko posuda je set sklopljen. Tu su dva glavna dijela; jedan koji sluzi da drzi "gorionik" sa alkoholom i drugi koji sluzi kao vjetrobran i postolje za razlicite posude. U setu se nalaze 2 cinije zapremine 1,75l i 1,5l, tiganj, loncic za kuvanje vode iliti cajnik (0,9l) i plasticna daska za sjecenje koja moze da posluzi i kao poklopac za vec skuvanu hranu. Tu je takodje i univerzalna drska koja se poput klijesta montira za svaku posudu i dosta je stabilna. Ukupna tezina svega toga iznosi nesto vise od 1kg (sve je izradjeno od aluminijuma). Plasticna daska i narandzasta transportna "kesa" ne dolaze u setu, to sam morao posebno da kupim.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Prodaju takodje i ove flase koje sluze za alkohol i vrlo su zgodne za transport i doziranje, i sto je najvaznije nista ne curi i nemoguce je prosuti alkohol na sve strane i izazvati pozar. :sad-roulette:

Slika

Nazalost nisam u prilici da sve to isprobam jer je bas zahladnilo, ali ce na proljece biti novih slika... I prevozno sredstvo sam parkirao u "garazu"... nemam zimske gume. :D

Slika

Povratak na “Kuhinja”