Izrada stapova za hodanje i samoodbranu

(Bushcraft, Woodcraft, Trapping i ostale primitivne veštine)

Moderator: vlay

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Re: Izrada stapova za hodanje i samoodbranu

Postod veselibajker » Uto Sep 05, 2017 8:04 pm

Живи и пусти друге да живе!

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Postod DakiNS » Uto Sep 05, 2017 8:16 pm

E još kad počneš pecati i ne daj bože varaličariti , a sudbina svake varalice je da završi na nekom panju ili kamenu na dnu reke , još cena između 5 i 10 evropskih para , padaš odmah u bedak. Ili postaneš lovac , pa lov na prepelice ili patke ode kutija patrona .

Korisnikov avatar
vukzec
Pridružio se: Čet Jul 20, 2017 9:47 am

Postod vukzec » Uto Sep 05, 2017 9:29 pm

a sta cu kad sam primitivan u svakom pogledu, sledi izvestaj kad harvestiram jos granja, hvala gradskom zelenilu i vremenskim nepogodama na zaista divnom izboru drvlja. . .
being healthy is basically just dying as slowly as possible. . .

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sre Sep 06, 2017 12:29 am

0.5 je veliko pakovanje ako nisi stolar.
Meni se osusi i 200 grama, a verovatno mnogo cesce upotrebljavam lepak za drvo od tebe.

Hobi po definiciji nema troskove. On je trosak sam po sebi. Hobi = zadovoljstvo. Koja je cena zadovoljstva? Jel racunas trosak kad svratis sa drugarima na pivo?

Hobi koji je istovremeno i posao, vise nije hobi vec je posao, koliko god mi sebe lagali. Mali, sitan... kakav god, al je posao i tada se troskovi razmatraju kao i u svakom drugom poslu i prema njemu se odnosis kao prema poslu.

Mark
Pridružio se: Uto Jan 10, 2017 11:13 pm

Postod Mark » Sre Sep 06, 2017 2:06 pm

Kao sta kaze @mbole.
Meni je trebala preklopna testera i nalazio sam po radnjama za 250-300 din, ali kako je meni trebala iz meraka onda sam kupio laplander za 3500 jer mi merak, a koristio je samo jednom.. I opet bi isto postupio..
A za nozeve i da ne govorimo.... :D

Korisnikov avatar
vukzec

Postod vukzec » Čet Sep 07, 2017 12:37 pm

to hobi/posao i amaterizam/profesionalizam je tema o kojoj bi se moglo nadugacko i nasiroko, desava se a i meni se desilo u nekim periodima da ono sto sam radio iz zadovoljstva postane posao, odnosno da te neko plati za to, preciznije da radis nesto iz ljubavi i cistog zadovoljstva i stvari se potrefe tako da iz toga nastane nekakav profit, takodje izasli smo iz doba kad je ljudsko bice imalo jedan posao citav svoj vek, pa nije naodmet steci malo dodatnog znanja, btw alata ja naprosto nemam novaca da sebi priustim preklopnu testeru od 3 i po soma, tako da imam ovu kinesku preklopnu i za sad mi zavrsava posao, a opet i da imam para, postoje prioriteti, tako da jednostavno ne mogu sebi da dozvolim neka prevelika ulaganje u nesto sto je u ovoj fazi hobi ( mozda za godinu,dve, odem na etsy pa mi krenu stapovi ili ko zna, nije da se zaludjujem, ali opcija je otvorena), anyway danas trosak od 34 dinara za hirurske rukavice dok sam lepio stapove a posle ukapirao da to moze i u plasticnoj kesi, kao sto je vec neko rekao. . .

Korisnikov avatar
vukzec

Postod vukzec » Čet Sep 07, 2017 12:43 pm

Slika

Slika

Slika

ovo lepljenje belim lepkom sam izveo kao sto se vidi na slikama, valjda je to to. . .

Korisnikov avatar
vukzec

Postod vukzec » Čet Sep 07, 2017 12:50 pm

mbole napisao:0.5 je veliko pakovanje ako nisi stolar.
Meni se osusi i 200 grama, a verovatno mnogo cesce upotrebljavam lepak za drvo od tebe.

mudro zboris, koliku me treba da se stvrdne, ne mogu sad da se forsiram da idem da trazim stapove samo zaradi lepka sto mi ostalo. . .?

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Čet Sep 07, 2017 1:18 pm

Sta ce ti rukavice? Taj lepak je suspenzija plastike u vodi, ne mozes bas da ga pojedes, ali operes ruke pod cesmom i gotovo.
Ti si to zamazo "junacki", no nije problem, bolje nego da ga ima premalo.
Generalno je potpuno suv nakon 24 casa, a pristojno za 4-5 sati

U trenutku kada te neko plati za bilo sta, to postaje posao, sa svim onim sto uz posao ide.
Daklem ne mozes time da se bavis kad ti hoces i koliko hoces, ne mozes da radis onako kako ti hoces vec onako kako musterija trazi...
Tu je svako zadovoljstvo prestalo, hobi je nestao, i dobio si jos jedan posao.
Ne branim, moguce je da je nekome to cilj, al onda to nije hobi vec priprema za posao.

Korisnikov avatar
vukzec

Postod vukzec » Čet Sep 07, 2017 1:31 pm

hvala na odgovorima i pomoci, samo jos jedno pitanje, koliko bi cca trebalo da bude debeo stap u trenutku kad ga pokupim negde, jer vidim ovo moje dok se osusi i doradi, ispasce malo deblja cackalica na kraju. . .?

Povratak na “"Into the primitive"”