Vikendica, koliba... za i protiv

(Bushcraft, Woodcraft, Trapping i ostale primitivne veštine)

Moderator: vlay

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Re: Tarski uranak 2017

Postod Nietzsche » Uto Maj 02, 2017 2:33 pm

@veselibajker
Ako ikad odlucim da pravim jos jednu vikendicu... to ce definitivno biti planina Tara. Svaka cast na slikama... ovo je raj na zemlji!

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Uto Maj 02, 2017 2:40 pm

Pathfinder napisao:Kad idem sam pričam za četvoricu :auf:

Ja zato vodim svuda dzukca sa sobom. Ako me neko vidi, da ne zove cike u belim mantilima :D

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Maj 02, 2017 8:23 pm

Nietzsche, nema potrebe za vikendicom. Čitava Tara je domaćinska kuća, a krov joj je nebeski svod. Prostrana kuća za razne živuljke, društvene i usamljene, ove što same pričaju ili se samo osmehuju kao ja.
U subotu je bilo +1 i sneg, u nedelju +10 i sunčano, u ponedeljak +15 i malo kiše, danas +25 i prženje. Sad sam redneck.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Uto Maj 02, 2017 8:55 pm

ja ipak mislim da je bolje još jedna vikendica. Što nas je više to nam je veselije :teasing-poke: :teasing-tease:
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Uto Maj 02, 2017 9:52 pm

Slika

Najbolja vikendica za Taru.

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Uto Maj 02, 2017 10:20 pm

Sta ces... Volio bih i ja da kampujem, postavljam sator, vozim bajs... i sumarim po Tari, ali za nas nostalgicare vikendica je jedina moguca solucija. Svojevremeno sam mislio da je Zlatibor nesto, ali sam se z...o. Cim crkva prodaje zemlju da napravi ogradu - odmah je sve jasno. Da ne spominjem divlje gradjevine i nedostatak kanalizacije.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Maj 02, 2017 10:42 pm

Да будем искрен и ја сам планирао плац, неку викендицу, нешто...
Онда сам схватио да је то нека врста сидра. Није фиксно, али те задржава. Ако је не можеш редовно обилазити, велике су шансе да ће викендица бити обијена, покрадена, уништена. Непотребан трошак за пар дана годишњег уживања. Овако изабереш локацију, нађеш пристојан смештај, платиш и нестанеш. Само на Тари постоји гомила оронулих кућа, кућица, викендица, катуна (бачија). На другим планинама је слична или лошија ситуација.
Није мерак да се чисти и крчи, фарба дрвенарија, затвара и отвара вода у сезони, него да се ужива у природи и/или друштву.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sre Maj 03, 2017 1:19 am

Vikendica.... najdalje pola sata voznje. Ali apsolutni maksimum, pozeljno ispod 20 minuta. Sve preko toga je maltretiranje samog sebe, sa pripremama, pakovanjem...
Od objekata nadstresnica da pravi ladovinu ako nema odgovarajuceg drveca (mada koj ce ti moj plac bez drveca), ili catrljica sam koliko da ne spavas napolju.
Ono... kad mi dodje, spakujem gajbu piva i praseci sendvic, ugasim telefon i odo...

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Re: Vikendica, koliba... za i protiv

Postod vlay » Sre Maj 03, 2017 10:49 am

De me nadjoste u temu... ko sta radi- ja u zadnje vreme jurim plac u zelenom. I ne slusajte Veselog, njemu outdoors sluzi samo za muvanje ocajnih planinarki, ako ga zabodete na jedno mesto ukinuli ste mu nepresusan izvor zena. Nije da to ne cenim, daleko bilo, samo kazem da uopste nije objektivan po tom pitanju. :teasing-poke: :D
Opsti plan je da Stepski i ja napravimo kolibu u zelenom na sat vremena od Bg-a. Kako zivimo u nepovoljnom geografskom podrucju, primorani smo gadjamo Kosmaj koji je taman tu na granici zadatog uslova. Fruska Gora je suvise skupa, a sve ostalo je suvise daleko. Povlen je idealan i moze da se nadje plac za sitne pare, ali je dobrih 2,5 do 3 sata voznje. A to onda nije to. Na zalost, posto ga obozavam.
Boze zdravlja ( e sad sam se upisao od smeha :D :D :D ) bice i to uskoro. A ostale sa vikendicama i brvnarama molim da se malo raspisu o iskustvima. A ima ih ovde.
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Re: Vikendica, koliba... za i protiv

Postod Pathfinder » Sre Maj 03, 2017 11:13 am

Vječito pitanje, šta je bolje, ili od gvožđa? :)

Kad bi se vikendicovalo planski i sa šlifom ptice bi nam pjevale. No me sekira što to tako nije 90% puta. Vikendice sa skeptičkim jamama ili čučavcima pored potoka, a vi nizvodno se j.... , "mirno mesto za odmor" sa jednom kolibicom, pa kad se pročuje, za deceniju dve nikne vikendgrad...
Kad to izrekoh, dodaću da volim da imam gde da pružim stare kosti na mekano i da se opustim nako kako mogu samo međ četiri zida :)
What is steel compared to the hand that wields it?

Povratak na “"Into the primitive"”