Staro Brdo, od svega pomalo....

(Bushcraft, Woodcraft, Trapping i ostale primitivne veštine)

Moderator: vlay

Korisnikov avatar
Jones
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 8:53 pm

Re: Staro Brdo, od svega pomalo....

Postod Jones » Uto Jan 31, 2017 3:51 pm

Veliki poglavico, pozdravljam tebe, tvoju vernu ekipu koja radi na svim vašim zajedničkim akcijama. Sve što si pomenuo je zaista vredno pohvale i voleo bih da vas prati samo dobra sreća u svim vašim planovima i nastojanjima... Čitajući sve ovo što si napisao setio sam se priče koju mi je pre par godina ispričao moj dobar prijatelj i brat Soni Darijević. Kada su on i Jovan Memedović snimali jednu od emisija Sasvim Prirodno, vlasnik i idejni tvorac parka Zasavica, ispričao im je kako se ljudi ovek oduševe kada dođu i vide šta sve lepo može da se odradi u Srbiji, ali da se brine da kada njega više ne bude bilo, da će sve to da pojede korov, jer je sve palo samo na njegova pleća. Naravno ovo nije snimljeno... to je bila priča iza kamera...onako iz srca, strahovi jednog vrednog čoveka koji je stvorio nešto lepo i sada se brine kako će to biti posle njega. Možda se sada pitaš zašto spominjem sve ovo i kakve to ima veze sa tobom. Na svu sreću ti si mlad i jak, pun ideja i energije i verujem da će to tako biti još jako dugo. Ono čemu se ja kao tvoj prijatelj nadam, je da ćeš uvek imati širom otvorene oči, da ne zagrizeš previše velik komad onoga što ti u životu ne treba i da ćeš se uvek truditi da ostaneš Ti sam ono što jesi. Neka ti uvek prva stvar na pameti bude ono što ti želiš, a ne ono što ti možda neko drugi nameće kao logičnu priču o proširenju aktivnosti itd. Ne zatrpavaj svoju energiju, ne gasi svoju vatru, dodaj na sebe samo onoliko koliko treba da bi plamen bio jak... nadam se da ćeš sa svim ovim fenomenalnim idejama izaći kao pobednik, iako realizacija svega navedenog nema kraja, nego je sve jedan dugi beskrajni put, a ne odredište. Koliko budem na raspolaganju, možeš računati na moju pomoć...
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Uto Jan 31, 2017 5:39 pm

Читам редом, видим има доста садржаја, за већину знам, али...
Ћелави брате мој, где си предвидео огњиште!? Немој се вадити на оно у колиби бр.1 мислим на outdoor, где могу и ротациони радови да се упражњавају, котлић, не дај боже сач или земљани лонац с купусом. Лепо је то што си предвидео салу за симпозијуме само знаши и сам да већина од нас трпи само небо изнад главе. Смисли неку позицију, боље да буде шумска ради лакшег снабдевања дрвима па зови да пробамо дал' ради. Твој алат, наше руке и материјал. :merakcraft:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Uto Jan 31, 2017 8:54 pm

Mark, uvek si dobrodošao. Kao volonter ili nekad možda i kao saradnik. Poenta cele priče ima ozbiljnu, finansijsko-konstruktivnu stranu. Dosta volontirasmo svi, svuda. Možda je vreme da nešto i privredimo od svog znanja. Evo prilike svima za sve što su hteli da probaju ali nisu imali uslova.
Oxotnik... ne brigaj, sve predviđeno. Pojavi se pa idemo na lice mesta da rešavamo to goruće pitanje. ;)
Jones.... i da se nisi sam prijavio dovukao bih te ja. 3:) Ova čorba neće da može bez tebe. ;) Hvala ti na prijateljskoj podršci. Skroz si u pravu sa svojim stavom da bude svoj i oprezan. Ali moram da priznam da ja na malo čudan način biram puteve kroz život. Obično svi merimo da radimo ono za šta smo kadri. Ja ne. Ja napadnem ideju koja mi se svidi i ako znam da nisam kadar da je sprovedem. A onda me taj skok bez padobrana natera da "narastem" do visine te ideje, da stasam i osnažim dovoljno da me ne ubije. Borim se da naučim dovoljno, napravim dovoljno i izmanevrišem ideju i sprovedem je u delo. Nisam imao izbora u životu nego takl da radim jer sam plašljive, plahovite prirode. Da sam za sve morao da biram svesno- verovatno nikad nista ne bih smeo ni da probam. Onda sam shvatio da ako hoću da živim moram da stisnem petlju. I od onda napadam kamikazno. Do sad se nekako provlačih. Videćemo za u buduće. Treba ostati svoj i u svom unutrašnjem balansu, raditi ono što voliš. Baš kao što si rekao. Čekam te, kad dođe vreme, dobri moj prijatelju. ;)

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Uto Jan 31, 2017 9:14 pm

Dabome.
Osnovni recept za uspeh je izaci iz zone komfora! :character-oldtimer:

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Sre Feb 01, 2017 4:13 pm

... bese neka pesma, pocinje:

"... mi smo Pleme Starog Brda,
uvek nam je kita tvrda..... "
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

poljo
Pridružio se: Ned Maj 20, 2012 6:37 pm

Postod poljo » Sre Feb 01, 2017 4:54 pm

Bravo samo guraj napred, po etapama . Nabavi sebi kocnicara obavezno. Ti kako si krenuo kao lokomotiva da vuces ako ne bude kocnicara ima sve da odvuces u p.m.

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Sre Feb 01, 2017 7:46 pm

Брате Друид само гурај,кад шта затреба где се може помоћи/погурати ти зови. ;)
Ево да јавно понудим једно прасе мангулице за ту ватру у шуми кад се буде ложила,за ову нашу форумску екипу,па ви како хоћете,ако имате срца ви одбијте.
Не волим да испадам партибрејкер али Џонс не треба нашег Друида поредити са Слободаном Симићем,та прича око које Засавице опстаје (магареће млеко,производи од истог и месо мангулице) је чиста превара и продавање муда за бубреге. Он може неком ко га не зна да прича те приче,да глуми напаћеног,који је све то подигао на својим плећима и слично,но ова тема није "ни време ни место" за расправу о томе,само сам хтео да скренем пажњу да се са њим не треба поредити.

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Sre Feb 01, 2017 8:35 pm

Druid verujem u ostvarenje ovih planova i želim ti puno uspeha. Naročito mi se dopao ovaj deo sa decom sa posebnim potrebama. Njima je druženje sa životinjama jako značajno u terapeutske svrhe a konji su jako posebne životinje u odnosu sa ljudima. Svaka ti čast na tome.

Ovde na jugu je bilo strelište Dobre vode, imali su i poligon do 1500m pa su im lokalne vlasti, u gladi za grebanjem zatvorile, pod izgovorom da mogu vrućim zrnom da upale šumu a nema čime da se gasi. Inače su imali sve dozvole. Sada imaju gore skolu pucanja i trenažni sentar. Potpuno regulisan svim zakonskim normama. Ako ti je potrebna neka konekcija mogu da te povežem sa instruktorima. Vlasnik gazdinstva je isto veliki entuzijasta poput tebe. :)

Još jednom želum ti sve najbolje u radu
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
Jones
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 8:53 pm

Postod Jones » Čet Feb 02, 2017 10:56 am

gray_wolf poenta moje priče nije bilo poređenje, Druid je neko ko se ne da porediti ni sa kim koga poznajem, poenta je bila da se ne zagrize više nego što može da se proguta, pa da se priča raspline. Željko je do sada više puta pokazao da je spreman i sposoban da iznese razne stvari na svojim ramenima. Samo iz razloga što želim da što više od onoga što je napisao, uspe, iz tog razloga sam rekao da treba taktičkije da se postavi i rasporedi teret i mimo svog kičmenog stuba. Razumeo je on šta mu ja govorim...ako neko drugi i nije...nije strašno...
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

Povratak na “"Into the primitive"”