Lov na zeceve.....

(Bushcraft, Woodcraft, Trapping i ostale primitivne veštine)

Moderator: vlay

Jacim
Pridružio se: Uto Nov 10, 2015 10:03 pm

Lov na zeceve.....

Postod Jacim » Sub Apr 09, 2016 8:48 pm

e, ovako.... imam dobru vazdusaru, ali me zanima kako da ulovim zeca....mogu li nekako naci njegovu jazbinu, posto sam ga video na livadi kako jede??
Kad se on pari i kad izlazi iz rupe, a ako nadjem rupu kako da ga uhvatim?? :violence-snipersmiley: :violence-snipersmiley:

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Re: Lov na zeceve.....

Postod BR_ » Sub Apr 09, 2016 9:42 pm

Mozes, a mozes i da za to odes u zatvor. To sto bi ti hteo, se zove krivolov, i ozbiljno se kaznjava.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Ned Apr 10, 2016 1:58 pm

Jacim napisao: ali me zanima kako da ulovim zeca....:

To je bar lako, sakrijes se iza zbuna i zvizdis k'o kupus. Kada zec pridje sipas mu soli na rep i zec je tvoj...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
tisler
Nožar
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 12:05 am

Postod tisler » Ned Apr 10, 2016 8:29 pm

Jacim napisao:e, ovako.... imam dobru vazdusaru, ali me zanima kako da ulovim zeca....mogu li nekako naci njegovu jazbinu, posto sam ga video na livadi kako jede??
Kad se on pari i kad izlazi iz rupe, a ako nadjem rupu kako da ga uhvatim?? :violence-snipersmiley: :violence-snipersmiley:

Zec ne zivi u rupama,a sto rece Bogdan rizikujes aps ako te uhvate (pogotovo ako to radis u mom lovistu) :pedagoska:

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Ned Apr 10, 2016 8:45 pm

OK, polako momak je ocigledno mlad i neupucen. Na stranu to sto je lov bilo cega vazdusnom puskom nedozvoljen, on je i nehuman jer je daleko verovatnije da ces (cak i ako si izuzetan strelac) zivotinji pre naneti bol ili povredu zbog koje ce dugo patiti nego sto ces je uloviti. Siguran sam da ne zelis tako nesto.
U svrhu "prezivljavanja" ili nabavke hrane na ogranicenom terenu, daleko je ekonomicnije raditi sa zamkama, cak i kada je ribolov u pitanju.O navikama zeceva i nacinima lova najlakse se informises kod lovaca, a sto se trazenja tragova tice, imas lep prikaz o tome na ovom forumu...

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Postod DakiNS » Pon Apr 11, 2016 7:47 am

Kolega , a gde ti to nalaziš jazbine od zečeva? Ja sam lovac preko 35 godina i nikada nisam našao ni video jazbinu od zeca. Sa druge strane , kada bih tebe video sa vazdušnom puškom u lovištu zvao bih odmah 192 ili lovočuvarsku službu. Divljač je vlasništvo države a lovišta su data na upravljanje Lovačkim udruženjima . Lovci prihranjuju divljač štite i odstreljuju , tako da ni jedan pravi lovac ne bi bio oduševljen tvojom pojavom u lovištu. Zaradio bi krivičnu prijavu , puška bi ti bila oduzeta. Na stranu da za svaku divljač postoji zakonom određeno oružije kojim se odstreljuje , i kalibri propisani za lov iste . VP nije sigurno pomenuta nigde osim u spisku zabranjenog oružija za lov . VP spada u sportsko oružije i služi za gađanje u metu u različitim disciplinama . Ista je situacija i sa zamkama , koje su takođe zabranjene za lov divljači osim u sllučaju da se organizovano lovi divljač radi naseljavanja područija gde je nema .

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pon Apr 11, 2016 8:54 am

Hobo napisao:OK, polako momak je ocigledno mlad i neupucen.

Hobo, svaka cast tebi na pomirljivom i ocinskom stavu ali ipak momak je znao da iskoristi google da nadje ovaj forum. Isto tako je mogao da pronadje sta je dozvoljeno a sta nije ... :character-oldtimer:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Pon Apr 11, 2016 9:25 am

Kod vas u Švedskoj nema krivolova. Bravo!
U Srbiji pucaju na sve što se mrda, makar to bio i drugi lovac. Bolje da izađeš u novinama, nego da se vratiš kući punog redenika.
Живи и пусти друге да живе!

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Pon Apr 11, 2016 9:41 am

''Ево слика,у лову сам убио ''нешто'' јел' зна неко да ми каже шта је ово?''..........

Jacim
Pridružio se: Uto Nov 10, 2015 10:03 pm

Postod Jacim » Pon Apr 18, 2016 12:40 pm

Polako momci....... Zanima me lov na zeceve, ali nisam spreman da lovim bez iskusnog lovca.... Samo me zanima kako funkcionise lov na zeceve....

Povratak na “"Into the primitive"”