Preživljavanje

(Bushcraft, Woodcraft, Trapping i ostale primitivne veštine)

Moderator: vlay

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Re: Preživljavanje

Postod mbole » Uto Jul 25, 2017 1:37 am

Ne znam u kom si delu grada, al ako nisi u bas nekom grdnom centru tipa terazije, cubura... sto kaze hobo, na 20-30 minuta hoda ima neko parce livade, brda, reke...
Mesta koja ne deluju zanimljivo na prvi pogled, tipa pescare pored pancevackog mosta (gde smo se ko klinci mlatili po ceo dan), iz Zemuna preskocis camcem preko dunava za oba evra ili samo predjes pontonom na veliko ratno i odsetas od Lida i eto te u prilicnoj divljini, prigradska naselja poput ovog mog "najveceg sela u jevropi" da ne pominjem.

Korisnikov avatar
vukzec
Pridružio se: Čet Jul 20, 2017 9:47 am

Postod vukzec » Uto Jul 25, 2017 10:53 pm

mbole napisao:Ne znam u kom si delu grada, al ako nisi u bas nekom grdnom centru tipa terazije, cubura... sto kaze hobo, na 20-30 minuta hoda ima neko parce livade, brda, reke...
Mesta koja ne deluju zanimljivo na prvi pogled, tipa pescare pored pancevackog mosta (gde smo se ko klinci mlatili po ceo dan), iz Zemuna preskocis camcem preko dunava za oba evra ili samo predjes pontonom na veliko ratno i odsetas od Lida i eto te u prilicnoj divljini, prigradska naselja poput ovog mog "najveceg sela u jevropi" da ne pominjem.

ovo ti nije losa ideja bravo nego napisah post od pola metra i tacno mi nestade negde pokusat cu sutra ako se setim. .. :camac:
being healthy is basically just dying as slowly as possible. . .

Korisnikov avatar
vukzec

Postod vukzec » Sre Jul 26, 2017 12:25 pm

gde stadoh, prezivljanje znaci. . .ja prezivljavam u bermudskom trouglu marinkova bara- brace jerkovic- medak i moram da kazem da nisam previse nesrecan lokacijom sto se takozvane prirode tice.
lokacija pomalo bizarna: ciganjska favela, penzionersko project naselje i bivsi famozni krimi kraj sa sve grobljem u sredini, no ima u brace jerkovic finih livadica s pogledima na sumarke, u neko podne ili slicno moze se osetiti divna tisina i mir, dole na potezu izmedju obdanista i crkve takodje jedna da tako kazem prasuma, ali generalno zasrana ljudskim otpadom svake vrste, takodje u medaku 3 u sreh od taxi stanice prema plavom mostu jedan lep sumarak cca 200 x 200 metara ali daj sta das. . .
to je ta priroda koju imam nadohvat ruke i s kerom sam tuda prosao mnoge mnoge kilometre i moram reci da mi se za ovih 15 godina nije desila ama bas niti jedna neprijatnost od strane ljudi, no to se i meni malo pise na racun takozvanog odgovornog ponasanja.
regiju poznajem toliko dobro da tacno znam u kojem ce delu u precniku od 3 km u odredjeno doba dana naci najbolju krosnju drveta da imam i ladovinu a i da dobijem koji zrak sunca pa to smirim pivce 2, i tako sad kad kontam ovo sve ispade bingo u odnosu na ostataj grada, imam svoje rute od po 1km do 3 km kojima sam pre brzinski jurio s kerom, ker sad vec mator, a i ja cu uskoro ne bas tako fit, ali ipak ne damo se, eto oliko o prirodi koju moju da dobijem for free u svom okruzenju. . .

Korisnikov avatar
mbole

Postod mbole » Sre Jul 26, 2017 12:41 pm

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Sre Jul 26, 2017 12:54 pm

mbole napisao:Evo ti ga relativno blizu lep komad "nicega"
https://www.google.rs/maps/@44.7554844, ... !1e3?hl=en

Ako Bog da jednog dana ću kuću tu nabudžiti,imam nešto zemlje tu :D
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !

'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''

Korisnikov avatar
vukzec

Postod vukzec » Sre Jul 26, 2017 1:13 pm

ne znam tacno na koji deo mislis

Korisnikov avatar
mbole

Postod mbole » Sre Jul 26, 2017 3:54 pm

sve sto je zeleno na oba satelitska prikaza

Korisnikov avatar
Mitosaurus
Pridružio se: Uto Jan 08, 2013 8:29 am

Postod Mitosaurus » Pon Avg 07, 2017 3:04 pm

Dođoh na Garaško jezero sa ženom, u povratku sa Tare...eto da se malo plaknemo kad tamo...

Slika

te požurih da priključim svoju kompoziciju
Eeeeee, trebalo je preživeti posle moju ženu Ljulju... :character-oldtimer:
ISTERUJEM ZLO - UTERUJEM DOBRO

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Pon Avg 07, 2017 3:32 pm

Mogao si jos neku manju fotku da zakacis, onako velicine postanske markice... ;)
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Pon Avg 07, 2017 3:44 pm

Povratak na “"Into the primitive"”