Preživljavanje

(Bushcraft, Woodcraft, Trapping i ostale primitivne veštine)

Moderator: vlay

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Re: Preživljavanje

Postod gray_wolf » Pet Jan 22, 2016 11:17 pm

Слажем се са професором математике бензом поводом избора,али као што и он рече неке ствари су ван тог списка,али ако се баш мора бирати са списка,онда следеће:

-Ставка означена бројем 1,церада,за прву руку док се не снађеш,да од тамошњих ресурса направиш нешто озбиљније,имаш склониште,можеш и лежаљку направити,сакупљач кишнице (ако пада),можеш имати импровизовани ранац,и ко зна још каквих могућности који сад не могу да се сетим...

-Ставка означена бројем 4,котлић,кување хране,прокувавање воде,посуда за пренос питке воде док се не снађеш за нешто погодније,и ко зна можда би се сетио још неке примене.

-Ставка означена бројем 19,пушка(наравно само ако и муницију добијаш уз њу)очигледно за шта,мада уз много труда,усресређености и још више опасности,можеш и ватру са њом упалити (Питате се како? Зините па ћу вам рећи :mrgreen: )

-Ставка означена бројем 20,марихуана,јбг нису понудили вино или ракију,мора човек некако се и опустити :teasing-tease:

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Pet Jan 22, 2016 11:22 pm

Последња је права Survive girl, има и кишобран. :teasing-tease:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sub Jan 23, 2016 6:42 pm

Nema podataka o geografskom polozaju ostrva? Na izbor bi svakako uticala informacija o klimatskim uslovima... Ovako
- prva pomoc
- kotlic
- noz
- stap za pecanje

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Feb 03, 2016 12:12 pm

Ja bih poneo:
- prvu pomoc (dzabe ti sve ostalo ako te spici neka bolest/povreda)
- noz (Moze da se koristi za mnogo toga, a moze i koplje da se napravi)
- kotlic (ako nista drugo, barem voda da se drzi u njemu)
- konopac (narocito ovaj sa slike posto moze da se rasplete u mnogo niti koje ce se koristiti pri izradi sklonista, zamki za sitnu divljac, moze cak i luk za strele da se napravi...)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Feb 03, 2016 2:46 pm

Ako ima stabala na ostrvu dovoljan je konopac.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Sre Feb 03, 2016 3:19 pm

Zavisi i koliko su velika i jaka ta stabla. :)
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
vukzec
Pridružio se: Čet Jul 20, 2017 9:47 am

Postod vukzec » Pon Jul 24, 2017 10:34 pm

jednom recju ¡No pasarán!

ja sam jos od pre skoro 2 godine guglajuci nailazio na mesta kao sto je ovaj forum prvenstveno kroz reci opstanak i survive, jer me je zanimalo kako uopste preziveti, prvensteno u gradskim da ne kazim urbanim uslovima.
ispalo mi je da je survive neka zajebancija u prirodi, prilicno pogurana propagandom i to popirlicno skupa a to me licno bas i ne zanima.

nastavak je da sam u takvim zajednicama kao sto je i ova btw naisao na velik broj naroda koji je sasvim blizu zdravog razuma a to je danas retkost pa sam smatrao da je vredno biti tu negde cisto da cujem o cemu se radi.
ja kao osoba koja je odrasla i prozivela pola veka u ajde da kazem vecim gradovima ove nam nam napacene zemlje imam 2 leve ruke i kao sto mi kapetan u vojsci rece kad tebe vidim muska deca mi se ne prave, znaci sad da idem sad da se pentram okolo malo mi bez veze, ali mi termin survivalizam opako privlaci paznju, ako ga provuces kroz wikipediu ispada da je to gomila cudaka koji se pripremaju za smak sveta, sto je bazicno ruzna ideja jer je u fazonu mi cemo se spasimo a vam ostalima ko itd . .anyway, naslov threada se prezivljavanje i ja ga licno definisem kao prezivljavanje u urbani uslovima i sire u fazonu back to basics itd itd, i eto tolliko za uvod, ali zaista ne bih nikoga da uvredim jer na ovom i slicnim grupama srecem zaista divne ljude, ali ako je muvanje po prirodi prezivljavanje i to je jos uz sve ove zajebancije koje danas imamo na raspolaganju, za mene je je to mozda malo vise od golfa i skijanja, svima svako dobro i sorry na type greskama
being healthy is basically just dying as slowly as possible. . .

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Pon Jul 24, 2017 11:04 pm

Kako bih ti reko... dok ne probas da sam zalozis rostilj... sigurno neces uspeti.
Mlacenje po sumama i gorama, pa cak i onim najblazim, doprinosi shvatanju sta ustvari sve mozes, a da i ne znas.
Stices prosta iskustva, tipa kako smes da stanes na kamen a da ti se ne izvrne noga. Da i kad ti se to desi, nije tako strasno. Boli, al preziveces.
A u setnji od kafica do kafica... to je fatalna povreda, zbog koje se angazuju kumovi na VMA, poznanici iz skolskih dana...
Shvatis da ne mozes da krenes negde da bazas a da nemas vodu sa sobom. Nebitno sto je novembar i ne pece sunce.
Da nije neophodno imati spravu iz teretane od xxx Eur, sasvim dobro rade i cucnjevi, zgibovi, sklekovi... pentranje uz brdo... koji su dzabe.
Da ukucavanje eksera uopste nije nauka., samo se treba potruditi malo... al ne moze na klik na smart mobilnom.
Da kad padne mrak, i namrci se nebo, ne vidis bukvalno prst pred nosom, i ako nisi poneo lampu... cekaj zoru ili sedi pa placi (s tim sto od plakanja vajde nema). A mozes i na svetlo pikavca da dobauljas do nekog zaklona za do jutra...
itd itd...

Korisnikov avatar
vukzec
Pridružio se: Čet Jul 20, 2017 9:47 am

Postod vukzec » Pon Jul 24, 2017 11:22 pm

ne favorizujem ja urban lifestlye, naprotiv, sto sam stariji grad vidim kao radni logor s centrima za zabavu i sve sto radim jeste da se dovijam i sklanjam, opet sam zbog mnogih razloga vezan za grad, sad ce ovom nekom zvucati spuki ali zapravo i nije uopste, ali jedine kul zone u gradu danans su groblja, ne naplacuje se ulaz, vode ko u prici, automobila nema, mir samo takav, nekako silom prilika prudamas nekako da si tu samo u prolazu i obidjes 5 km ko od sale, opet kazem, mislim da e poavljam, stici iz grada do prirodi je luksuz u vremenu, prostoru i itd, i licno mislim daj sta das, tu bukvalno prozzor mi gleda na komad fine sume, nije to nesto ,m ozda 200 mzastalog drveca ali tu kuliram s radoscu imam vidik veci od 20m sto je retkost u gradu, povremenu tisinu i tu i tamo koju pticu, mislim da je to to vrh koji mozes u gradu dobiti for free. . .
being healthy is basically just dying as slowly as possible. . .

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pon Jul 24, 2017 11:44 pm

Zavisi od grada. Ustvari, ako izuzmes Bgd skoro svako drugo naselje u Srbiji od najblizeg sumarka je udaljeno 20-ak minuta hoda. Jbga, nema ovde "urbanih dzungli" kao sto su Detroit ili Sietl. Tu je @mbole u pravu. Krenes na neku stranu, negde ces i stici. I tih 20-30 minuta hoda u jednom pravcu znace barem sat setnje. Malo li je? A posle nekog vremena, neizostavno se nadje i neko slicnih sklonosti pa cela prica dobije drugu dimenziju.
A prezivljavanje... dodju na red i takve, pomalo zanemarene vestine. Nije nauka, ustvari jednostavno je i zabavno. Samo treba poceti.

Povratak na “"Into the primitive"”