Preživljavanje

(Bushcraft, Woodcraft, Trapping i ostale primitivne veštine)

Moderator: vlay

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Re: Preživljavanje

Postod Gurman » Čet Nov 20, 2014 10:25 am

Miljkan napisao: Volim da se krećem po prirodi, sa što je moguće manje opreme, pa ajde da diskutujemo o tome šta je po vama minimum opreme.

U prirodi sam svaki dan ( sumi ) jer zivim na takvom mestu. Da li trcao, setao sam , sa porodicom ili setao pse sve jedno. Tada ne nosim nista od opreme. Imam vikendicu na jedno prelepoj planini u Srbiji i tada osim jednog Stapa za lakse setanje :auf: edc noza ne nosim nista. Dok nisam dobio dete a tada sam se i uclanio na forum jer nemam vise toliko vremena kao ranije da idem na kampovanja i ebavam se po belome svetu uvek sam se rukovodio ovim sto je neko pametan napisao http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_Essentials tu su i raznorazne vrece i satori zavisno od toga gde idem :sator: PS psiho-fizicka spremnost ispred svega :obscene-drinkingcheers:
Let There Be Rock!

nemanjazemun
Pridružio se: Uto Jan 06, 2015 2:43 pm

Postod nemanjazemun » Uto Jan 06, 2015 5:51 pm

pozdrav da li je neko isao na kampovanje ili isao u obilazak golije ali samo sa opremom za kampovanje i boravak u prirodi ja sam se peo na vrh na goliji pod nazivom krivaca dali se neko susretao se medvedom posto ih tamo ima dosta kao i na tari

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Uto Jan 06, 2015 6:07 pm

Pozdrav i tebi. Tema je ovde viewtopic.php?f=16&t=1282&hilit=golija medjede videli nismo, a ti se za pocetak predstavi u temi za nove clanove viewforum.php?f=46 , pre nego nastavimo diskusiju.
...a ja mislio da je zivot reka!

nemanjazemun

Postod nemanjazemun » Sre Jan 07, 2015 12:26 pm

oprostite zaboravio sam da se predstavim ali odradio sam to poceo sam pricu o medvedima dali se neko susretao sa njima i kako je reagovao hvala unapred na odgovoru

bogavac
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 1:15 pm

Postod bogavac » Sre Jan 07, 2015 1:06 pm

Ima ih ali da naletis na nju,mnogo tesko,mnooogo...jer su na Goliji bas retke.a da naletim na nekoliko metara od nje verovatno je najbolje...eee to nikad nije utvrdjeno.razne odbrambene metode su u prici i nijedna ne valja,pogotovu ona da se pravis mrtav.po meni je(ne tvrdim nista)najbolje uspravljen polalo krenuti unazad,bez vike jer tako medveda izazivas na fajt a to nije dobro,izaci mu iz vidokruga i bezanija bezanijaaaaa!

Korisnikov avatar
zex66
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 8:28 am

Postod zex66 » Sre Jan 07, 2015 3:13 pm

Retko se desava ali kad se desi... pepper sprej moze da pomogne a malo mesta zauzima u prtljagu.
Ploviti se mora

nemanjazemun

Postod nemanjazemun » Sre Jan 07, 2015 4:29 pm

ima ih u jednom delu golije kazu 20tak da biber sprej je dobar al onaj za medvede sto mu je domet 9 metara ovaj sto ima da se kupi je jako mali domet ja sam razmisljo pobegao bi sigurno od baklje ili da se nosi onaj vatromet mali sto izbacuje jednu po jednu kao sto se u ruci drzi na tari ima 50tak medveda jednom su stavili odasiljac i isao je od tare na goliju pa od golije u istocnu bosnu pa se vratio na taru ja planiram da idem na kampovanje na goliju da napravim rutu sa par drugara satori priroda suma pecurke lepota uzivam u tome bas

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Čet Jan 08, 2015 7:47 pm

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Čet Jan 08, 2015 8:07 pm

Nemanja, rode, ti ili prebrzo mislis ili presporo kucas. Nema trece ;)

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Čet Jan 08, 2015 11:31 pm

Komsija, evo nesto ste izgubili :)
........ ,,,,,,, !!!!!! ??????

Salu na stranu, stvarno je tesko za citanje.

Povratak na “"Into the primitive"”