Druidova kucica

(Bushcraft, Woodcraft, Trapping i ostale primitivne veštine)

Moderator: vlay

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Re: Druidova kucica

Postod StepenWolf » Čet Mar 01, 2012 6:13 pm

Al napravicu i ja neki luk, 'nako po seljacki
I ja ću da napravim neko vako kolipče ma makar duvala promaja kroz njega .
Svi će jednog dana da bidnemo mali Druidići i da se kur..mo makar sa usranim gaćama :mrgreen:

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Pon Mar 05, 2012 3:13 pm

drugnemanja pravi rogove budućeg krova:
Slika
Ovako izgledaju rogovi montirani do pola, bez letve na krovu. Krov mora da bude jak zbog biber-crepa koji je prilično težak.
Slika
Slika

Korisnikov avatar
scgracke
Pridružio se: Sre Jan 04, 2012 1:17 am

Postod scgracke » Pon Mar 05, 2012 4:09 pm

Ako dobro vidim rogovi se sastavljaju prvo na zemlji pa onda podizu gore, a jedna strana kucice koja je zidana je uradjena tako zbog cvrstine ili zbog kamina i odzaka koji se naslanjaju na nju? Bas nabildovano izgledaju ova dva stuba koja drze terasu!
Twitter and Facebook are useless websites. I hope they both just die out.
For that to happen though they will need to be replaced by an even more worthless website.

Korisnikov avatar
druid
moderator

Postod druid » Pon Mar 05, 2012 4:27 pm

Da, baš tako- rogove napravimo na zemlji pa ih onda dižemo gore i šrafimo. Ove dve letve služe samo za njihovo pridržavanje. Ova dva stuba i jesu nabildovana, mokra, sveža borovina, teško kao betonski stub. ;) Znaju oni koji su ga dizali i pasovali. Ovaj zidani zid je takav zbog kamina na njemu.

Korisnikov avatar
scgracke

Postod scgracke » Pon Mar 05, 2012 5:10 pm

Ovi stubovi ovako ne ogoljeni mi izgledaju kao dva totema! Vredni su respekta! Cini mi se da je najbolje prosao covek sa fotoaparatom :) E sad me interesuje jos nesto. Mislim da je ekstra to sto ste daske prvo falcovali pa onda uklapali, a kako sam procitao u nekoj od prethodnih strana pisali ste da su daske bile mokre i da su se dosta vitoperile. Mene interesuje da li se desilo da je negde zbog krivljenja daski neka iskocila iz lezista-falca? meni se desilo to na kucici koju sam pravio psu i nisam uspeo da ponovo uklopim, mada je to bio brodski pod a ne daska...
For that to happen though they will need to be replaced by an even more worthless website.

Korisnikov avatar
druid
moderator

Postod druid » Pon Mar 05, 2012 5:32 pm

Nije nigde pobegla iz falca. Uračunali smo skupljanje pa je falc bio podubok. Od svih dasaka samo jedna je u startu nekako ispala kriva da nije ležala dobro, neko gadno napeto drvo. Pošto je od momenta falcovanja do ugradnje u kolibu kiša lila kao iz kabla a daske stajale napolju pokrivene folijom par dana- vidi se da su nahvatle crnilo koje se ne čisti, zalazi duboko u dasku. Nije se moglo drugačije, viša sila.

Korisnikov avatar
scgracke

Postod scgracke » Uto Mar 06, 2012 7:07 pm

Ekstra sto daske leze tamo gde treba da leze! Ja na to crnilo ne bih gledao kao manu. Ja bih to gledao kao na neku patinu, koja je obelezila drvo i dala mu unikatan izgled. Verovatno ce se vremenom, kada i ostalo drvo malo potamni i pozuti, to crnilo jos bolje uklapati...

Korisnikov avatar
druid
moderator

Postod druid » Pet Mar 09, 2012 8:14 pm

Dalji tok radova_-završeni svi rogovi i postavljena daska za plafon iznad sobe i terase.

Slika

Delimično poletvan krov i započeto ređanje biber-crepa.

Slika

Komplet izletva i krenulo pokrivanje.

Slika

Korisnikov avatar
scgracke

Postod scgracke » Pet Mar 09, 2012 8:34 pm

Mocno izgleda! Ja kad budem radio sebi supu radionicu u dvoristu bice isto ovako od drveta. Samo kod nas je vecinom gradja od jelovine i to 200 evrica za kubik. Moze i polovna da se nadje za 100 eura samo je to rizik jer ima trule, pojedene od stetocina...

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Čet Maj 17, 2012 10:41 pm

Samo ovo nije konačni izgled ako se ne varam...
Završni radovi?

Povratak na “"Into the primitive"”