Lagana sekira kao univerzalni alat

Moderator: canis lupus

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Re: Lagana sekira kao univerzalni alat

Postod BR_ » Uto Sep 20, 2016 11:51 pm

Nex napisao:
P.S. ovo je van topika, ali mislim da je ovde najbolje da pitam BR -a :-)

Elem BR razmisljam sinoc o tvojoj Aurori , pa se mislim dzabe je najbolja kad ne moze da se nabavi :handgestures-thumbdown: pa posto si ti opusten po pitanju dizajna , nadam se da bi recimo mogo dati tvoju Auroru na uslugu dok se ne uradi model po dimenzijama ( tu koja je po tebi najbolja ) nekom kovacu po tvom izboru u Srbiji , sa celikom koji ti kazes , u principu cisto da uputis kovaca sa ne ispadne plek za djubre :-) da on to uradi za mene ... mada mislim da ima ovde nekoliko nas koji bi bili spremni da kupimo tu auroru po razumnoj ceni , pa da vidimo da se uradi svima sa foruma koji to zele , to bi moglo da se podvede kao outdoor forum projekat ...

hvala unapred

veliki pozdrav

Jesam opusten po pitanju dizajna, ali ne vidim ni jedan razlog da dam dzabe Auroru nekome da je kopira, a jos manje da pi tome objasnjavam sta i zasto. Ko hoce, moze da kopira na osnovu slika, ili da kupi produkcijsku pa da je kopira, i dobice onoliko koliko zna, na nivou produkcijskog modela. No, mozemo da pricamo da neko kupi gotov noz, u koju je ubaceno ono sto sam naucio u zadnjih 10 godina od kada je bilo price o prvoj, ali mislim da zainteresovanih nece biti, jer u cenu ulazi vreme provedeno u dumanju i ucenju, a ne samo mehanicki rad.

A ko hoce, moze da cita sve ono sto sam napisao u zadnjih 15 godina, pogleda slike, pa proba da samostalno zduma sta i zasto. Ono sto znam sam delio onima koji hoce da citaju, ali nikada nisam davao gotovo resenje. Gotovo resenje se debelo naplacuje, i od toga se zivi. A do njega se ne stize tako sto neko da ceo recept, nego sto ga gurnes u pravcu za koji mislis da je pravi, pa on sam zakljuci da li je to tako. Noz koji je meni savrsen, mozda nece biti savrsen nekom drugom, koji ima manji ili veci niivo znanja, ili koristi drugacije tehnike.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Sep 20, 2016 11:56 pm

Dobro, shvatili smo. Ili ga je swmbo oprala mašinski ili je deci ispao s terase dok su odlepljivali žvaku s betona.
Kad već ne pišemo o laganim sekirama, ima li neko ideju gde da postavimo granicu za laganu i nelaganu sekiru (u gramima)?
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sre Sep 21, 2016 12:02 am

Meni je lagana sekira sa glavom od 800 gama. Recimo GB small forest axe, li gotovo ista HQ. sve sa drskom od 65cm. . Teska ima glavu od 1250 pa navise. No mene je odavno ritnula kobila u glavu. Upravo po rukama peturam jednu old faithfull waen glavu za dvoseklu sekiu, od nekih 800-900 grama, i razmisljam se kako bi bio rd posle kratkih dvanaestak godina koliko mi sluzi kao pritiskac za papir da je namontiram i malo prosetam po sumi.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Uto Okt 11, 2016 2:18 pm

Bilo mi zao da bacim :mrgreen: Tezina glave oko 500gr, drska Jasen. Oporavio je Tisler :handgestures-thumbupleft: Radi ko blesava :chores-chopwood:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Sre Okt 12, 2016 8:40 am

Ove stare sekirice koje se vrate u život imaju neki poseban šmek.
Volim da imam stvari sa pričom ;)
Inače generalno me dosta podseća na ruskinju koju je predstavio Jones, a koja ga je verno služila u raznim pustolovinama :handgestures-thumbupleft: :chores-chopwood:

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Sre Okt 12, 2016 8:59 am

Super me sluzi za neke "sitnije poslove". Nista posebno ne zaostaje za ovim GB I BG koje imam ;) Planiram da narucim od majstora jednu dvoseklu. Taman kad mi stigne GEC Large Moose da kompletiram "Kephart Trio" :obscene-drinkingcheers: Sta bi sa Cold steel tomahavkama? Hocemo li porucivati ili ???
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
sAx

Postod sAx » Sre Okt 12, 2016 10:22 am

Ti kad nešto naumiš .... :chores-chopwood:
Nemoj samo finansiski savetnik :romance-lovegoddess: da ti pogleda knjige rashoda :violence-stickwhack:

Što se tomahavka tiče mora da pričeka, ima jedna mnogo dobra sekira trenutno u ponudi.
Pokušavam nju da uzmem :twocents-mytwocents:

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Sre Okt 12, 2016 10:34 am

bolje nego na drogu :srecica: :auf:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Okt 12, 2016 10:38 am

sAx napisao: ima jedna mnogo dobra sekira trenutno u ponudi.

Udaras nam ceznju ili ces nam reci koja je? :-)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
sAx

Postod sAx » Sre Okt 12, 2016 11:02 am

Ma nemoj pa da je kupite :D :D :D
U stvari evo:
http://www.kupujemprodajem.com/Miroljub-Stankovic-MS-Mala-sekira-38192402-oglas.htm?filter_id=5368302
napraviće čovek drugu bolje da ima više dobrog alata na forumu. :obscene-drinkingcheers:
Ova takođe ima priču, majstor ju je napravio za sebe ;)

Povratak na “Sekire”