Jel' ume neko ovako?

Moderator: canis lupus

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Jel' ume neko ovako?

Postod Hobo » Pon Okt 17, 2016 4:05 pm

Hoce li neki majstor da izvede slicnu varijanru za skromnu novcanu nadoknadu? :mrgreen:
http://www.alloutdoor.com/2016/10/12/wa ... wk-wrench/

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Re: Jel' ume neko ovako?

Postod Gurman » Pon Okt 17, 2016 4:47 pm

how cool is that ? :D kada bi oblozio gumom bila bi kao RMJ tactical tomahawk. ovaj siljak je opasan po korisnika i prisutne :mrgreen: znam iz iskustva :auf: ako ce neko raditi "na veliko" javite cenu (bez siljka-mozda nesto drugo da se uradi :mrgreen: )
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Pon Okt 17, 2016 5:20 pm

Gurman napisao:kada bi oblozio gumom

Mislis na onu foru kao bucice/tegovi i/ili rukohvati alata (npr klesta) sto imaju? Da, to bi bilo sjajno. A jel' to uopste izvodljivo u Srbiji? Trazio sam pre nekoliko godina za nesto i nisam nasao nista :-(. Ima gomila njih koji gumiraju valjke, ali nisam nasao nekog ko moze i voljan je da gumira bilo koji oblik.

Gurman napisao:bez siljka-mozda nesto drugo da se uradi

Ni ja nisam za siljak - ne vidim mu primenu van zombi apokalipse :-D. Ali da tu bude jos jedno secivo (dvoseklica) ili da bude cekic (npr ovako nesto), eeee, onda bi bilo bas zanimljivo :-). A ima na otpadu/buvljaku (npr najlon pijaca u nS-u) gomila tih ogromnih kljuceva.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pon Okt 17, 2016 8:28 pm

BlackPanther napisao:
Gurman napisao:Ima gomila njih koji gumiraju valjke, ali nisam nasao nekog ko moze i voljan je da gumira bilo koji oblik.

Imaš termobužir fi 40 pa navuci par komada i zagrej industrijskim fenom ;)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Uto Okt 18, 2016 8:24 am

Verovatno da radi neko Panteru, ali nisam se raspitivao. Parakord mozes isto staviti da ne kliza....... ;)
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Uto Okt 18, 2016 12:11 pm

Svidjaju mi se oba predloga. Ne rade mi posao za to za sta sam se raspitivao odavno, ali za alatke kao sto je ovaj tomahavk, definitivno radi posao i isprobacu.
To30, hvala na informaciji, zaista nisam znao da ima toliki profil tog termobuzira. Sada to otvara nove mogucnosti za razne stvari u domacinstvu :-)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Uto Okt 18, 2016 12:56 pm

BlackPanther napisao:To30, hvala na informaciji, zaista nisam znao da ima toliki profil tog termobuzira. Sada to otvara nove mogucnosti za razne stvari u domacinstvu :-)

Nema na cemu, nisam znao ni ja dok nisam video kako te dzinovske termobuzire koristi vodoinstalater :)

Btw, dobra je fora da se namota gumena ili kozna traka pa da se preko nje utegne termobuzir. Onda dobijes bas onako mekano i lepo uradjenu drsku. Jedno treba smisliti kako da se sve to fikrira, obrni okreni trebace nekog lepka ...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Postod rista » Uto Okt 18, 2016 4:05 pm

A mozda ima i takvih termoburzira sa onom kao smolom sa unutrasnje strane, sto bi bilo idealno

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Uto Okt 18, 2016 4:44 pm

mozda, samo mozda...
dvostruko lepljiva traka za spoljasnju upotrebu. dbela je oko 2mm, onako "gumasta", pa da se preko nje pazljivo navuce termobuzir?

drugo sto mi pada napamet je neka traka koju na zalost nikada nisam uspeo da pronadjem posebno. dolazi uz wireless antene za spoljasnju montazu, njom se bandazira konektor. Otprilike sama izvulkanizira (ne bukvalno naravno) i sastavi se u jedan komad kad je namotas. ako slucajno neko zna gde ima da se kupi...

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Uto Okt 18, 2016 5:18 pm

Mislim da je to imao Netiks u ponudi, svojevremeno. Pogledaj kod njih.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Povratak na “Sekire”