Reanimacija

Moderator: canis lupus

Pirke
Pridružio se: Pet Jun 17, 2016 3:15 pm

Re: Reanimacija

Postod Pirke » Sre Avg 10, 2016 8:45 pm

Ceo dan radim i razmisljam,i nema mnogo komentara,vi hocete da kazete da sam je napravio onako romski? :D :D :D
Perfekcionizam je dijagnoza!

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Sre Avg 10, 2016 10:29 pm

Шта ти је, није циганска, знаш да ни Кеба није циганин. :laughing-rolling:
Секирица ми је сасвим ок, :handgestures-thumbupleft: само не знам зашто користиш ове thumbnail-ove , то никада не отварам. (Kао ни вериткалне видео снимке). :handgestures-thumbdown:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Pirke

Postod Pirke » Sre Avg 10, 2016 10:55 pm

ОХОТНИК napisao:Шта ти је, није циганска, знаш да ни Кеба није циганин. :laughing-rolling:
Секирица ми је сасвим ок, :handgestures-thumbupleft: само не знам зашто користиш ове thumbnail-ove , то никада не отварам. (Kао ни вериткалне видео снимке). :handgestures-thumbdown:

Tebra,molim te budi politicki korektan :D

paaa,kad uploadujem sliku na 800x600 koliko forum dozvoljava mala bre brate slika,a ovako je slika u punoj rez samo treba da se klikne jbg. Ja volim velike slike zbog detalja,sta da zumiram na 800x600,da gledam detalje ko rubikovu kocku :D

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Čet Avg 11, 2016 11:22 am

A i kad stavis po 5 velikih slika u svaku poruku, stranica se lista, i lista, i lista... pa onda zablesavi i umesto da ode na poslednju neprocitanu, stane negde na pola...
Thumb je po meni super stvar. Vidis uopsteno o cemu se radi, pa ako te interesuje srednji klick i otvori je u drugom tabu pa gledas na tenane u punoj rezoluciji. Ako te ne zanima, samo nastavis dalje.

Korisnikov avatar
mbole

Postod mbole » Uto Avg 16, 2016 1:34 pm

Sinoc razmisljam kako mi se dopala ova sarica sa mesingom, treba da sredjujem neki prastari sestar, pa bi bilo interesantno uraditi nesto takvo.
Malo probazam po netu, kad tamo ispade da za mesing treba neka bas pogana hemija.
Kako si ovo radio?

Pirke

Postod Pirke » Uto Avg 16, 2016 8:11 pm

Grejao i onda istrljao mesinganom cetkom,za sekiru je to upalilo al za sestar nisam siguran.

https://www.youtube.com/watch?v=mFK9H4AG_Ww

Korisnikov avatar
mbole

Postod mbole » Uto Avg 16, 2016 9:48 pm

Cek malo... kako si saru dobio grejanjem i trljanjem? Razumem da celu povrsinu presvuces ko ovan lik, al kako sara?

Pirke

Postod Pirke » Uto Avg 16, 2016 10:43 pm

Pa bre Bole sara je dobijena ecovanjem. Nakon toga sam zagrejao to ecovano mesto i istrljao mesinganom cetkom. Oko simbola je sve bilo od mesinga ali i sam simbol je isto bio "pomesinganjen" :D

Korisnikov avatar
mbole

Postod mbole » Čet Avg 18, 2016 1:09 am

Aha... sad sam skontao.
U sustini ti si korisito i jedno i drugo.
Prvo nagrizao u obliku sare, onda naneo mesing na taj nagrizeni deo i pomalkice okolo, al posto je nagrizeni deo za nijansu nizi, kad osmirglas okolinu, mesing ostane tamo gde je nagrizeno.

Cool.
Hvala.

Pirke

Postod Pirke » Čet Avg 18, 2016 8:24 am

Jeste da :D

Ja sam koristio lak za nokte jer nemam kater da napravim sablon. Preporuka svima koji ovo rade prvi put je da urade sablon na kateru i onda ecuju. Lak ili uljani marker(ima da se kupi u bolje snabdevenim poljo apotekama) nije precizan dovoljno. Jos i ako se radi dublji reljef hoce da se skida ovde onde,nema pravila.

Sto se tice mesingane cetke ispostavilo se da je to u danasnje vreme veoma problematicno. Posto kinezi sve prave u principu sva roba je ista i sve "zute" cetke se prodaju kao mesingane a na nekima i pise brass. Medjutim one su samo zute a u stvari su celicne. Jbg treba kupovati sa magnetom,ako hvata jok nije mesing :D

Povratak na “Sekire”