Reanimacija

Moderator: canis lupus

Pirke
Pridružio se: Pet Jun 17, 2016 3:15 pm

Re: Reanimacija

Postod Pirke » Pon Jun 20, 2016 1:24 pm

@mbole

odgovorio sam http://www.outdoors-forum.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=2779 da me ne tovare moderatori :D
Perfekcionizam je dijagnoza!

Pirke

Postod Pirke » Uto Avg 02, 2016 9:21 pm

Da li neko moze da mi kaze nesto o ovom priozvodjacu.
Ako iko prepoznaje logo jer ja nisam nasao na netu nista slicno,mozda sam samo pogresno trazio.

Slika

Pirke

Postod Pirke » Ned Avg 07, 2016 12:46 pm

Jos jedna reanimacija,ovaj put za sebe. Sad samo teaser dok ne napravim prave fotke neki dan :D

Slika

Pirke

Postod Pirke » Uto Avg 09, 2016 2:47 pm

Nije bas najbolji dan za slikanje jer ima dosta oblaka ali mogu da prodju fotke!

Odmah da kazem par reci o ovome.
Sekiru sam kupio na buvljaku za 100 dinara,u zardjalom ali odlicnom stanju,nigde ostecenja sem malo na glavi sekire verovatno od cekica.
Kada sam uzeo da je ocistim u radionici sledilo je veoma prijatno iznenadjenje. Prvo brusilica sa lepezom a onda turpija da saniram ostecenja. Turpija je jedva hvatala,na rezu skoro nista a na glavi vrlo malo.
Mislim se odlicno,sredim lepezom i odnesem kod ortaka da mi kaze svoje misljenje o tvrdoci,covek u struci ceo zivot,uze turpiju,zagreba ovde onde i onda sok,pogledao me,nasmejao se i mlatnuo reznu ivicu o ivicu nakovnja,kad se nisam upisao :D
Nastavlja da se smeje i vraca je uz opasku fenomenalno je kaljena :D Ili je to meni delovalo strasno ili je stvarno bio jak udarac,elem na sekiri nigde traga od udarca. Pausalna procena je bila 50-53.
Sve ovo sto vidite na slikama je trening bio,probao sam par novih stvari koje nikad nisam radio. Nisam hteo da je brusim toliko da izgleda kao nova,ostavio sam po negde i tragove brusenja i tragove korozije. Nisam zeleo da izgleda kao stara ali ni kao glanc nova.
Spisak stvari koje sam probao,napisacu na engleskom ali bih vrlo rado hteo da me neko ispravi na nasem jeziku.
Wood carving(drska)
Metal etching(simboli)
Brass plating(simboli)
Steam wood bending(stalak)

Sve ovo nikad nisam ni probao i bas mi je bilo interesantno da uradim. Tematski ovo nije korektno,niti je ovo Vikinska sekira da bi imala ovakve simbole,jednostavno mi se ucinilo pravo mesto za to a i da probam kako se radi. Drska je ideja sa neta,nije cak ni moja ideja. Ali zgodna za vezbanje a i meni je lepa,i sto je najvaznije lepo lezi u ruci.

Drska je cini mi se od tresnje,imao sam dasku koju mi je neko poklonio ali je nisam odmah obelezio tako da ne mogu da tvrdim. Boja je takva kakva je zbog paljenja i farbanja pa negde negde ima tamnije delove. Ostalo je smirglano dok nije ostalo cisto drvo u svojoj pravoj boji.

Stalak je parce grane od migavca,koje sam kuvao da bih savio kako treba i onda susio u mikrotalasnoj. Opalio sam da bi se slagalo sa pecatom na osnovi.

Osnova je mazer topola. Sve je premazano voskom i to je to.

Slike :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Uto Avg 09, 2016 3:12 pm

Pirke napisao:Spisak stvari koje sam probao,napisacu na engleskom ali bih vrlo rado hteo da me neko ispravi na nasem jeziku.
Wood carving(drska)
Metal etching(simboli)
Brass plating(simboli)

Rekao bih da je:
1) duborez
2) ecovanje (opisano vise puta na forumu)
3) Intarzija (PlayBlade je pravio temu o tome. Samo sto si je ti radio u metalu a ne u drvetu)
4) Savijanje/oblikovanje drveta na pari (cesto pominjao druid i ostali u temama o pravljenju lukova).

Ostaje mogucnost da gresim :-D.

U svakom slucaju, meni se bas svidja. Ako je budes bacao, baci je meni ;-).
Bas si se fino poigrao :obscene-drinkingcheers:
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Uto Avg 09, 2016 3:23 pm

Ecovanje - nagrizanje
Pod tri mislim da nije u pitanju intarzija (iako se ne zove tako kod metala, al sad da me ubijes ne mogu da se setim, isto je na in...), vec proces gde se elektrohemijski nanosi tanak sloj drugog metala. Kao pozlata, samo sto malo rogobatno zvuci "pomesingavanje"
"Intrazija" bi bila da se ureze kanal u osnovnom metaluu, i onda ukuca zica od drugog metala u taj kanal
Bem ti tastauru na mob...

Korisnikov avatar
tisler
Nožar
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 12:05 am

Postod tisler » Uto Avg 09, 2016 5:02 pm

Ovo zadnje se zove "inkrustacija"

Pirke

Postod Pirke » Uto Avg 09, 2016 8:21 pm

BlackPanther napisao:
Pirke napisao:Spisak stvari koje sam probao,napisacu na engleskom ali bih vrlo rado hteo da me neko ispravi na nasem jeziku.
Wood carving(drska)
Metal etching(simboli)
Brass plating(simboli)

Rekao bih da je:
1) duborez
2) ecovanje (opisano vise puta na forumu)
3) Intarzija (PlayBlade je pravio temu o tome. Samo sto si je ti radio u metalu a ne u drvetu)
4) Savijanje/oblikovanje drveta na pari (cesto pominjao druid i ostali u temama o pravljenju lukova).

Ostaje mogucnost da gresim :-D.

U svakom slucaju, meni se bas svidja. Ako je budes bacao, baci je meni ;-).
Bas si se fino poigrao :obscene-drinkingcheers:

Hahaha,ova nije za bacanje :D

Elem,za duborez i savijanje na pari sam znao,za ecovanje predpostavljao ali posto sam vec resio da jem vnago na engleskom onda bar ko covek sve da napisem na eng.
mbole napisao:Ecovanje - nagrizanje
Pod tri mislim da nije u pitanju intarzija (iako se ne zove tako kod metala, al sad da me ubijes ne mogu da se setim, isto je na in...), vec proces gde se elektrohemijski nanosi tanak sloj drugog metala. Kao pozlata, samo sto malo rogobatno zvuci "pomesingavanje"
"Intrazija" bi bila da se ureze kanal u osnovnom metaluu, i onda ukuca zica od drugog metala u taj kanal
Bem ti tastauru na mob...

Bas tako,malo mi glupo bilo da napisem pomesingavanje :text-bravo:

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Sre Avg 10, 2016 10:16 am

Pirke napisao:Nije bas najbolji dan za slikanje jer ima dosta oblaka

Баш напротив, то је најбољи дан, меко, дифузно светло, нема боље. Пробај то исто да изведеш на директном сунчевом светлу па ћеш схватити о чему причам.
Секирицу си ушаренео к'о пиротски ћилим, оправдао си надимак. :handgestures-thumbupleft:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Pirke

Postod Pirke » Sre Avg 10, 2016 11:02 am

ОХОТНИК napisao:
Pirke napisao:Nije bas najbolji dan za slikanje jer ima dosta oblaka

Баш напротив, то је најбољи дан, меко, дифузно светло, нема боље. Пробај то исто да изведеш на директном сунчевом светлу па ћеш схватити о чему причам.
Секирицу си ушаренео к'о пиротски ћилим, оправдао си надимак. :handgestures-thumbupleft:

Slike noza "ribe" su hvatane po najvecem suncu,meni se svidelo kako su ispale. Objektiv koji koristim za to mi se najbolje pokazao bas po suncu,i preko njega sve kontrolisem. Ove slike mi nisu bas ok,u stvari,boje mi nisu ok iako je blenda skroz bila otvorena. Za one slike me je ortak koji ima doooobar aparat pitao dal sam ih doradjivao,pomislio je da jesam a ja ih nisam takao,takve su slikane. Sad,svakome se nesto svidja,meni licno ove i ne bas. A mozda nisam ni slikao kako treba. :D

Elem,da,nasareneo sam,geni :obscene-drinkingcheers:

Povratak na “Sekire”