Pomoc oko sekirice

Moderator: canis lupus

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Pomoc oko sekirice

Postod Radiobunker » Sre Jun 04, 2014 9:43 am

Pozdrav svima. Iskopao sam sekirce mog pokojnog dede. Dugo bila bacena u nekoj kutiji sa alatom i sad kad je nasla put nazad na svetlost dana poceo sam malo da se igram. Kada sam je grubo ocistio zapazio sam da ima neki zig/logo na sebi. Zna li neko od koje je firme ova oznaka? Vidi se da je u pitanju neka zivotinja naslonjena na slovo K ako ja ovo dobro vidim.....sad sta je....lav, kera, mačka :D pojma nemam. Svaka informacija je dobrodosla. Evo par slika na uvid. Hvala unapred.

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Re: Pomoc oko sekirice

Postod BlackPanther » Sre Jun 04, 2014 10:39 am

Zar ovo nije gorila na slici?
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Sre Jun 04, 2014 10:44 am

Mislim da je u pitanju Lav, prvenstveno zbog karakteristicnog repa.
Mozda panter zna bolje ipak je to njegova familija :D :teasing-poke:

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Jun 04, 2014 11:11 am

JA mislim da je gorila :-).

Mada, neke svoje rodjake odavno nisam video, a golema familija :-D
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

benz
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 5:41 pm

Postod benz » Sre Jun 04, 2014 8:53 pm

Nemam pojma. :D

Slika

Moram da iskopam stare slike ziga, posto je slucajno nestao. ;)

Ovo ispod trebalo bi da pise KAMNIK??? Ali nisam nista nasao pod tim imenom, sve u svemu ljuto kao djavo sekirce i obecava. :D

Slika

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sre Jun 04, 2014 9:35 pm

Opa, neko se igra sa sped grindom.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Sre Jun 04, 2014 10:28 pm

BR_ napisao:sped grind

Кад је човек образован и начитан,па зна да се изрази,а не чобанин као ја.

@benz то су "она испупчења" што ти поменух у заставици,ономад,ако се сећаш,да сам су тим екпериментисао,а да је то већ негде @BR_ помињао,ја презадовољан,мада нисам одрадио баш најпрецизније,постоје нека мала одступања,не више од 1ог милиметра...

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Čet Jun 05, 2014 6:37 am

benz napisao:Nemam pojma. :D

Moram da iskopam stare slike ziga, posto je slucajno nestao. ;)

Ovo ispod trebalo bi da pise KAMNIK??? Ali nisam nista nasao pod tim imenom, sve u svemu ljuto kao djavo sekirce i obecava. :D

Hvala Benz. Kamnik je koliko ja znam mesto u Sloveniji. Ne znam da je tamo bila neka fabrika alata ali ko zna. Mozda i jeste, a s' obzirom da je moj deda bio vojno lice i da ga je kraj rata snasao u Sloveniji gde je bio na sluzbi nekoliko godina moze biti da je ova sekira odande krenula na dugi put do mojih ruku :D :handgestures-thumbupleft: .

Kazes ljuto sekirce......bas me raduje ta informacija :handgestures-thumbupleft: . Jos je nisam sredio do kraja.....kad zavrsim stavim slike ;)

benz
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 5:41 pm

Postod benz » Čet Jun 05, 2014 7:46 pm

Nema na cemu, samo polako. Vidi se kada sam ja poceo da brusim svoju, ako zavrsim za jos toliko, smatracu to uspesnim. Sta cu, vrapceva skola! :teasing-tease:

Koliko je teska sekira i kolika je drska?

Korisnikov avatar
Highlander
Pridružio se: Pon Nov 07, 2011 10:28 am

Postod Highlander » Ned Jun 08, 2014 10:20 pm

Što bi rekli ne verujem....
Danas sam zalutao na vašar u Bašaidu, ne pitajte me kako, i lutam tako i nađem kod nekog lika razne gvožđurije, za oko mi zapadne neka sekirica i kupim je za sto dinara :roll:
Vidim nema nikakvih oštećenja, korozija se da lako srediti jer je površinska, još skontam da ima neki pečat, kontam sigurno je bolja nego ove kineske po radnjama.
Kod kuće sam ošmirglao pečat i pojavila se slika identična onoj iz uvodnog posta koju je postavio radiobunker. I sama sekira je 100% nidentična, bar što se oblika tiče. Ispod pečata je natpis KAMNIK, našao sam na netu da je to neko mesto u Sloveniji ali nisam našao ništa više. Došao sam ovde da se raspitam o sekiri jer sam pretpostavio da će neko znati nešto više da mi kaže i nađem ovu temu...
Sekira je teška 475 grama, materijal mi se čini dosta dobar jer turpija skakuće po njoj a i geometrija mi se dopada, mislim da sam napravio dobar posao za 100 dinara :obscene-drinkingcheers:
Kada uhvatim vremena krenuću sa šmirglanjem, oštrenjem i nasađivanjem pa ću postaviti slike da vidite krajnji rezultat.

Povratak na “Sekire”