Moja ruskinja

Moderator: canis lupus

Korisnikov avatar
Jones
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 8:53 pm

Moja ruskinja

Postod Jones » Uto Okt 01, 2013 4:16 pm

Nikad da se nakanim da podelim sa vama priču o mojoj dragoj sekirici. Kako je red, trebalo bi da prvo dam generalije koje se tiču dimenzija i težine, ali to trenutno nije moguće, jer je u procesu oblačenja, tj. Radiobunker joj šije gaće pa je sekira kod njega. A ja moram baš sad da pišem o njoj jer mi je došlo, tako da ćete detaljne podatke o njoj, kao i sliku sa futrolom dobiti nešto kasnije kada bude gotova. Sad mi je došlo da pišem o njoj, jer evo čitam ove postove, većinom bez slika, ne znam što se ne vide sve, i razmišljam kako je ova moja sekira dobra i kao radna alatka i kao oružje, ali najviše kao alat za oslobađanje od stresa. Ona ima malo drugačiju priču od ostalih o kojima je ovde do sada bilo reči. Sekira je severnjačka, Ruska, specifična za subpolarne i polarne krajeve planete naše drage. Doneo sam je sa sobom kada sam se 2007 god. vratio sa jedne velike avanture u Sibiru. Tamo sam sa jednom manjom ekipom kolega arheologa iz Beograda bio na ekspediciji koja je trajala 35 dana. Celih mesec dana boravili smo u zabitima između Urala i reke Ob, u Hantimansijskoj oblasti. Tajge, močvare, mušice krvopije i komarci ko rode...duga priča, ali bih joj se rado ponovo vratio. Elem pošto je tema sekira, u ovu moju sam se zaljubio čim sam je prvog dana u kampu ugledao. Odmah sam video da se mnogo razlikuje od onih koje sam do tada video i svaki slobodan trenutak, tih prvih dana, sam nešto sa njom isprobavao. Gotovo da nije bilo zadatka kojem nije bila dorasla. Jedino je malo slabija po pitanju cepanja cepanica, ali ako se to izuzme, takoreći je savršena, bar što se mene tiče. Posle par dana palo mi je na pamet da vidim kakva je kad se baca. Tu me je u potpunosti oduševila. Dole cu postaviti linkove sa you tuba koje sam pre neki dan postavio. Snimci govore za sebe, ali ako ima nekih pitanja...pitajte. Evo i još par fotki, ali su iz konteksta u kom je sekira pratilac. Mislim da će ipak moći da se stekne utisak kakva je zapravo kada budu gotove fotke za ličnu kartu...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
a evo i za video

http://www.youtube.com/watch?v=qPYiK6S850g
http://www.youtube.com/watch?v=W_Rqwo6cWyo
http://www.youtube.com/watch?v=y4SvLeHFbcE
http://www.youtube.com/watch?v=gAJxy9O2wM0
http://www.youtube.com/watch?v=2QzGs-aBxs0
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Re: Moja ruskinja

Postod BlackPanther » Uto Okt 01, 2013 4:24 pm

Po slikama i po klipovima, deluje kako fenomenalno sekirce :-).
Jos da cujem tacne mere, pa da narucim jedno takvo od lokalnih majstora ;-).

I mogu ti reci da ti zavidim na tome kako si se lepo "poigrao" u sumi :-D
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Uto Okt 01, 2013 4:32 pm

Jones,
Sikirica je 666 i 999 :character-blues: :text-bravo:

Korisnikov avatar
Jones

Postod Jones » Uto Okt 01, 2013 4:41 pm

Hvala, zaboravio sam da napomenem da je majka kad treba da se obori drvo jer ima jako tanak profil i veoma dobro prodire, pa joj je zbog toga cepanje malo slabija strana.
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Uto Okt 01, 2013 4:54 pm

Jones napisao:Doneo sam je sa sobom kada sam se 2007 god. vratio sa jedne velike avanture u Sibiru. Tamo sam sa jednom manjom ekipom kolega arheologa iz Beograda bio na ekspediciji koja je trajala 35 dana. Celih mesec dana boravili smo u zabitima između Urala i reke Ob, u Hantimansijskoj oblasti. Tajge, močvare, mušice krvopije i komarci ko rode...duga priča, ali bih joj se rado ponovo vratio.

:text-bravo: :chores-chopwood: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:

:merakcraft:

Napisi nam i nesto o tome, bar da balavimo na pricu!
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Uto Okt 01, 2013 5:12 pm

:text-+1:

Korisnikov avatar
Jones

Postod Jones » Uto Okt 01, 2013 5:51 pm

Pa ovde je tema koja se tice sekire, mozda bi mogao nesto vise o boravku u Sibiru na nekom drugom mestu, npr. outdoors aktivnosti pa slike iz prirode ili neki slicni topics. Ne znam sta misle admini, gde bi bilo najbolje ???

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Postod rista » Uto Okt 01, 2013 6:27 pm

Kao prvo super sekirica i ocekujemo jos koji sliku u novom ruhu, a drugo voleo bih da procitam kako je bilo u Sibiru (naravno u odgovarajucoj temi-outdoors aktivnosti)

Korisnikov avatar
Jones

Postod Jones » Uto Okt 01, 2013 7:59 pm

Vazi, samo ce mi trebati malo vremena da to pripremim i sredim fotke. Trebalo bi i da uploadujem na youtube i dve epizode Sasvim prirodno, jer su Memedovic i njegov kamerman Soni Darijevijevic bili sa nama dve nedelje pa o tome ima i emisija u dve epizode. Ostale tri nedelje cu ispricati i dokumentovati fotkama...

Korisnikov avatar
canis lupus
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:11 pm

Postod canis lupus » Sre Okt 02, 2013 9:02 pm

Jones napisao: Ostale tri nedelje cu ispricati i dokumentovati fotkama...

Brate, pozuri vec balavim...
I'm gonna make him an offer he can't refuse

Povratak na “Sekire”